Staff Email Addresses 2024
School Leaders |
Designation |
|
Michael Muhunthan (Mr) |
Principal |
|
Shue Pei Yan (Mr) |
Vice-Principal |
|
Jesmine Chung (Ms) |
Vice-Principal |
|
Key Personnel |
Designation |
|
Ho Thuk Lan nee Chuan (Mrs Ho) |
School Staff Developer |
|
Theseira Merlinda Laura (Mrs Joseph) |
Year Head (Lower Secondary) |
|
Poonam Pathak (Ms) |
Assistant Year Head (Lower Secondary) |
|
Koh Puay Yang James (Mr) |
Year Head (Upper Secondary) |
|
Ang Yue Hua (Ms) |
Assistant Year Head/Upper Sec (Internal) |
|
Chua Jing Kai (Mr) |
Assistant Year Head/ Lower Sec (Internal) |
|
Yusmawati Bte Abdul Rahman (Mdm) |
HOD Humanities |
|
Lee Li Juan (Ms) |
HOD Infocomm Technology |
|
Novell Tham Peck Fun (Ms) |
HOD Mathematics |
|
Kelvin Law (Mr) |
HOD Craft & Technology |
|
Edwin Kwek (Mr) |
HOD Science |
|
Lim Hweei Hsiah Daphne (Ms) |
HOD SEN |
|
Ong Chiang Thai Greg (Mr) |
HOD Student Management |
|
Kavitha Vythilingam (Ms) |
Subject Head Aesthetics |
|
Alvina Loganathan (Ms) |
Subject Head Character &
|
|
Ng Si Ying (Ms) |
Level Head Mathematics |
|
Alvin Yeo (Mr) |
Subject Head Physical Education /
|
|
Yong Guanghui Gerard Matthew (Mr) |
Subject Head Student Management |
|
Teo Jun Wei Keith (Mr) |
Subject Head English |
|
Jacelyn Tan (Ms) |
Level Head English |
Sec 1 Form Teachers |
Class |
|
Siew Wei Jian Vincent (Mr) Rachel Huang (Ms) |
1PN |
|
Seow Choon Chee Jonathan (Mr) Gan Yolk Get (Ms) |
1RE |
|
Peh Say Koon (Mr) Siau Su-Ann Christina (Ms) |
1EE |
|
Leng Su Yee (Ms) Chua Jing Kai (Mr) |
1CN |
|
Sharon Tan (Ms) Leong Yong Lee Kelvin (Mr) |
1CY |
|
Wong Poh Shen (Mr) Zhang Chuyi (Ms) |
1CE |
|
Han Lijun (Ms) Ng Yew Hong (Mr) |
1IN |
|
Tan Kok Leong, Adrian (Mr) Sereenjit Kaur d/o Surjit Singh (Ms) |
1AY |
|
Sec 2 Form Teachers |
Class |
|
Kalpana Prakash Otharam (Mdm) |
2IN |
|
Chee Khuen Woei Andy (Mr) |
2EE |
|
Chow May Yen (Ms) |
2CN |
|
Thenmozhi D/O Nalathamby (Ms) Tao Ruijue (Ms) |
2PN |
|
Zhou Wensi Eileen (Ms) Tay Ning (Ms) |
2CE |
|
Nur Syirain Hamzah (Ms) Jacelyn Tan (Ms) |
2RE |
|
Mohamad Sharizan Bin Abu Bakar (Mr) Goh Peini (Ms) |
2CY |
|
Sec 3 Form Teachers |
Class |
|
Koh Ah Kheng Mark (Mr) Tsoi Wai Yee |
3A1 |
|
Tan Yi Quan (Mr) Chng Han Khim (Mr) |
3A2 |
|
Tan Yong Xian (Mr) Poonam Pathak (Ms) Endang Ingriani Bte Shakni (Mdm) |
3B1 |
|
Kee Yi-Juan Ophelia (Ms) R Sheela Malani (Mrs Xavier) |
3B2 |
|
Grace Lee Min Hui (Ms) Dewi Syaza Binte Aminuddin (Ms) |
3B3 |
|
Zhou Jingwen (Ms) Ngern Yen Lee (Ms) |
3C1 |
|
Zhao Mengqi (Ms) Lim Sim Mui Davora (Ms) |
3C2 |
|
Eu Su Yen Elizabeth (Ms) Ng Xin (Ms) |
3C3 |
|
Tong Yechuan (Mr) Mr Nur Zamir Bin Md Yatim |
3C4 |
|
Sec 4 and 5 Form Teachers |
Class |
|
Nurazilah Bte Mohamed Shukor (Ms) Lee Ching YI (Ms) |
4A1 |
|
Prem s/o Pirapala Chandran (Mr) Juma Bee Bte Abdul Rashid (Ms) |
4A2 |
|
Mohamed Amin Bin Mohamed Hussain
Chee Yoon Hui (Ms) |
4B1 |
|
Lee Yu Hui (Ms) Amal Luqman Bin Ahmad Ehsan (Mr) |
4B2 |
|
Lin Yonglin (Mr) Soo Sio Koon (Mdm) |
4B3 |
|
Puspa Haryani Bte Ismail (Ms) |
4C1 |
|
Ang Yue Hua (Ms) Tee Shi Hui (Ms) |
4C2 |
|
Talisa Kaur Dhaliwal (Ms) |
4C3 |
|
Andy Goh (Mr) Alvina Loganathan (Ms) |
4C4 |
|
Tan Khay Yi Sarah (Ms) |
4C5 |
|
Seoh Soon Peng (Mr) |
5B1 |
Support Staff |
Designation |
|
Choo Kian Tong Jonas (Mr) |
Student Welfare Education Officer |
|
Jane Gao (Ms) |
Lead Special Educational Needs Officer |
|
Ng Wee Ching Joyce (Ms) |
Senior Special Educational Needs Officer |
|
Bharathi d/o Rengasamy (Mrs Peter) |
Senior Allied Educator (School Counsellor) |
|
Goh Fong Ying (Mrs Liu) |
Allied Educator (School Counsellor) |
|
Lye Sook Wan (Ms) |
Administration Manager |
|
Han Mee Kwong Richard (Mr) |
Operations Manager |
|
Serasozapandian K (Mr) |
Operations Manager |
|
Tan Yi Ling (Ms) |
Education and Career Guidance Counsellor |
|
Lim Shan Shan (Ms) |
Admin Executive |
|
Ee Poh Yian(Ms) |
Admin Executive |
|
Norazlinah Atmareh (Ms) |
Corporate Support Officer |
|
Freddy Loke |
ICT Admin Executive |